KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12009209
nr 1200 9209
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Havskust med sjöfågel, signerad. Olja på duk, 58x88
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
måndag 27 augusti 2018
kl 18:34:22